Kde začína hudba?

10. januára 2021

,,Veľmi ma baví vytvárať hudbu zo zvukov. Je to zázračný proces, keď sa z hluku, ktorému dám určitý kód, stáva hudba. Takto si nahrávam zaujímavé zvuky zo života, ktoré sa snažím spojiť a premeniť na hudbu. Je to taký môj hudobný denníček."

Dážď, dvere, kanvica Amor Fati – počas skúšania inscenácie Amor fati v Prešovskom národnom divadle som si nahral dážď, ktorý bubnoval na odkvapovú rúru pred vstupom do skúšobne. Dvere vytvárajú kopák a zvláštne opakujúce sa vŕzganie. Jeden večer sme u scénografky Diany varili čaj a kanvica šialene zavýjala. Zvyšok je donahrávaný.

Glass - začína údermi pingpongovej loptičky, v pozadí je pohár vína, ktorý hrá ťahavý tón. Neskôr sa pridávajú poháre, na ktoré sa udieralo lyžicou, zvyšok je dohraný čelestou a synťákom. V celej nahrávke sú vtáčiky. Bol to príjemný večer.

Oslava - zvuky z detskej oslavy sú doplnené mojimi obľúbenými software syntetizérmi. Kopák je vyrobený úderom tácky o stôl, len zmodulovaný oktáverom a skreslením. Kto zažil detskú oslavu vie, že nálada skladby je ešte nič, oproti realite.


radoradrar